Управа 2004-2005
click the photo

Become a member

The Ukrainian Canadian Social Services Branch in Hamilton invites you to become a member of our organization, participate in our programs or volunteer your time to help others.


Please make Ukrainian Canadian Social Services the charity of your choice when bequeathing a gift of rememberance for your departed family member and friends.

 

Our address is:
Ukrainian Canadian Social Services (Hamilton)

1252 Barton St. East Hamilton, On. L8H 2V9


for more information or make your contribution directly at the United Ukrainian Credit Union at the above address.

The Executive of the UCSS


Наша історія

У 1979 році горстка людей разом з бл.п. Олександром Хом’яком, взявши за своє мотто приказку «Громада
по нитці – бідному сорочка»
, організувала в
м. Гамільтон (Онтаріо) Суспільну Службу Українців Канади.

У той час Україна була відмежована від світу «залізною заслоною». Допомагати братам і сестрам на Батьківщині, які цього дуже потребували, було неможливо – не дозволялось. Тому новостворений відділ Суспільної Служби розпочав допомогу потребуючим українцям Аргентини й Бразилії, висилаючи пакунки з одягом, харчовими продуктами, вітамінами і т.п. та надаючи стипендії для студентів.

Коли ж зрідка почали з’являтися українські біженці з Польщі, а рідше з України, Суспільна Служба Українців Канади (м.Гамільтон) почала надавати допомогу новоприбулим у пошуках житла, праці, у придбанні предметів першої необхідності, а також надаючи поради щодо того, як пристосуватися до життя в новій країні.

Після «Хрущовської відлоги» біженців з України стало більше. Ті українці діяспори, які відвідали своїх рідних в Україні, побачивши на власні очі страшні побутові (і не тільки) негаразди, почали їм допомагати.

Суспільна Служба Українців Канади, як і інші українські церковні і патріотичні організації, зразу кинулась допомагати українцям на рідних землях. А після здобуття Україною незалежності почалась інтенсивна допомога сиротинцям, багатодітнім родинам, хворим, інвалідам, престарілим, бездомним, студентам і т.п.

З часом з України почали приїжджати іммігранти на постійне проживання. ССУК, вже маючи досвід у допомозі новоприбулим, допомагала, чим могла.

Минали роки … На зміну першому голові, Олександру Хом’якові, прийшла Таїса Ружицька, потім Іван Бойко, Лена Тиховська, Тамара Дудка. Згадана праця продовжується й досі.

Справи в Україні, на жаль, не покращуються, так що гуманітарна допомога ще потрібна й тепер.